Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.
Mentori naših radionica vrhunski su stručnjaci te poznati i priznati glazbenici i edukatori u svom području djelovanja.
Njihove biografije najbolje govore o iznimnoj kvaliteti radionica i naših programa.
Davor
Juretić
mag.mus.
Davor Juretić osnovnu i srednju glazbenu školu završava u Rijeci. Glazbeno obrazovanje nastavlja pri Muzičkoj akademiji u Zagrebu gdje 2014. godine stječe naslov: magistar muzike – profesor teorijskih glazbenih predmeta.
Umjetničku karijeru započinje 2005. godine još kao učenik.
Trenutno umjetnički vodi MPZ liječnika Rijeka, vokalnu skupinu KUD-a „Zvir“ i Djevojački zbor u Srednjoj glazbenoj školi. Sa svojim zborovima ima niz nastupa u Hrvatskoj i inozemstvu, ostvaruje zapažene rezultate te je dobitnik brojnih nagrada i priznanja.
Kao voditelj zbora i dirigent usavršavao se kod priznatih umjetnika. Osim umjetničke karijere posebnu pozornost posvećuje kulturnom menadžmentu te produkciji. Bio je višegodišnji član organizacijskog odbora festivala „Grobnički tići kantaju“.
Od 2014. godine radi u SŠ Andrije Ljudevita Adamića u Rijeci, a od 2015. i u GŠ Ivana Matetića Ronjgova Rijeka.
Lucija Soldo, prof.
Lucija Soldo (akademski glazbenik klavirist i profesor klavira) bavi se glazbenom pedagogijom unazad 15 godina.Predavala je klavir u glazbenom vrtiću kao i osnovnoj i srednjoj glazbenoj školi.Ima iskustva i u radu nastave solfeggia, glazbene umjetnosti i korepeticije klasičnog baleta u OŠ za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica gdje radi i sada na mjestu učiteljice klavira i pročelnice glazbenog odjela.Podržava i promovira ideje suradnje između plesne, glazbene i općeobrazovne škole.
Autorica je glazbene radionice Piano Escape Room u kojoj kroz igru učenici usvajaju glazbena znanja te razvijaju glazbene sposobnosti i vještine. Inicijator je projekta Ulice plešu, ulice sviraju, plesno-glazbene smotre čiji je cilj razvijanje kreativnosti i umjetničkog izražavanja kod mladih, promocija plesne i glazbene umjetnosti te poticanje sudjelovanja i zajedništva. Sudjelovala je u organizaciji i provedbi mnogobrojnih projekata kako glazbenih tako i plesnih (klaviraki koncerti, radionice, državno natjecanje – komorni sastavi, plesne produkcije, plesni film Halimino putovanje…) te na raznim stručnim usavršavanjima ( glazbena produkcija, klavirska pedagogija, psihologija…) .
Smatra da glazba ima pozitivan utjecaj na razvoj djeteta i da nije privilegija malog broja darovitih pojedinaca te da treba biti dostupna svima kao i da za učenje klavira nikada nije kasno.
Ivana Marčelja, prof. savjetnik
Ivana Marčelja rođena je u Rijeci 1984. godine. Pohađala je Osnovnu školu „Sveti Matej“ Viškovo, a istodobno i Osnovnu glazbenu školu Ivana Matetića Ronjgova Rijeka. Po završetku osnovne škole upisala je srednju glazbenu školu. 2003. godine upisuje studij Muzičke akademije u Zagrebu na kojem je diplomirala 2007. godine na odsjeku za profesora glazbene kulture. Od 2008. godine radi u svojoj struci kao nastavnik glazbene kulture i voditelj zborova i skladateljskih radionica u školama „Drago Gervais“, „Klana“ i „Sveti Matej“ Viškovo, a od 2019. godine profesor je teorijskih glazbenih predmeta u GŠ Ivana Matetića Ronjgova Rijeka. Još od školskih dana pokazivala je sposobnost i zanimanje za glazbu. Sudjelovala je na brojnim dječjim festivalima na kojima je bila nagrađivana kako od žirija tako i od publike. Niz sudjelovanja i uspjeha nastavila je i na renomiranim festivalima njegujući čakavski izričaj i glazbu. Izdaje dva nosača zvuka na čakavštini, a 2008. godine u sklopu Kastafskog kulturnog leta uz pratnju orkestra izvodi glazbeni program „Mojoj vile“ kojim publici s poznatim gostima – imenima čakavske scene predstavlja istoimeni CD. Ljubav prema čakavštini i tradiciji, ali i duhovnoj glazbi prenosi i na učenike kao voditeljica školskih zborova, župnog zbora „Nebeske iskrice“ i čakavsko-glazbenih radionica za djecu osnovnoškolskog uzrasta. Sa solistima i zborovima godinama uspješno sudjeluje na županijskim, državnim i međunarodnim projektima i natjecanjima. Na glazbenim festivalima nemali broj puta sudjelovala je kao nagrađeni autor glazbe skladbama namijenjenim zborovima i solistima pod njenim vodstvom. Posebno je veseli i ispunjava uključivanje u humanitarne programe i organizacije, od kojih se na razini Hrvatske ističu projekti „Samo je nebo granica“ i „Vidimo sE“ u organizaciji Udruge za sindrom Down – Rijeka 21 koji potiču na inkluziju i senzibilizaciju društvene zajednice prema osobama s poteškoćama.
Marijan Zidarić
Marijan Zidarić rođen je 1979. godine u Rijeci. Glazbom se bavi od najranijeg djetinjstva. Paralelno uz pohađanje glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova Rijeka (klasična gitara), djeluje u raznim glazbenim grupama, od kojih su neke i danas aktivne. Najprije kao gitarist, a kasnije i bubnjar. Bubnjevima se počeo baviti privremeno, kao zamjena za kolegu, a to je preraslo u već gotovo 20 godina sviranja u različitim bendovima („Sufit” – kasnije „Venus” i „Fun”). Premda inicijalno roker, svirao je sve žanrove osim jazza i turbo folka. Danas svira u kvartetu „Coffee Shop Acoustic”, diljem Hrvatske i inozemstva.
Zaria Purić
Zaria Purić rođena je 2005. Gitaru je počela svirati u Glazbenoj školi Ivana M. Ronjgova, PO Rab. Kasnije upisuje srednju glazbenu školu Ivana M. Ronjgova Rijeka u klasi profesorice Slađane Čolović te završni razred kod profesora Luke Tomana.
Oduvijek je pokazivala interes za podučavanjem te joj je rad s učenicima i prenošenje stečenog znanja neizmjerno zadovoljstvo.
Pato Nuño
Pato Nuño, gitarist i svestrani skladatelj čileanskog podrijetla i hrvatskog državljanstva, ističe se opsežnim opusom koji obuhvaća širok dijapazon žanrova, uključujući jazz, blues, rock, elektroniku i klasičnu glazbu. Njegove skladbe odlikuju se svojom emotivnom snagom i kvalitetom pripovijedanja, pokazujući duboko razumijevanje višestrukih glazbenih tradicija i prikazujući iznimno tehničko majstorstvo gitare. Nuñova glazba duboko je ukorijenjena u suvremenom jazzu, obogaćena modernim utjecajima i njegovim južnoameričkim latino naslijeđem, s električnom gitarom koja služi kao središnja točka. Njegov rad često uključuje improvizaciju za stvaranje osebujnih zvučnih pejzaža, koji kulminiraju ekspresivnim i originalnim glazbenim stilom.
Tijekom karijere koja traje gotovo 15 godina, Pato Nuño ostvario se kao plodan studijski glazbenik i cijenjeni glazbeni pedagog. Objavio je osam albuma, kao solo izvođač i u suradnji s drugima. Uz svoju izvođačku karijeru, Nuño je značajno doprinio glazbenom obrazovanju, predavajući na raznim akademijama, koledžima i sveučilištima. Njegova međunarodna iskustva, nastupi u zemljama kao što su Hrvatska, Čile, Slovenija, Novi Zeland i Srbija, značajno su utjecala na njegov umjetnički razvoj, učvrstivši njegovu reputaciju istinski svjetskog glazbenika.
Nisa Hrvatin Petrović
Nisa Hrvatin Petrović magistra je primijenjenih umjetnosti, koja je diplomirala na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci 2015.godine s diplomskim radom: „Vizualni identitet predstave: Mali princ“ u kojem potpisuje dizajn scenografije, lutaka, grafičkih proizvoda, te režije. Tokom studija sudjelovala je na inozemnim radionicama u Veneciji (Italija) na HILOVV projektu pod vodstvom Rajka Grlića (radionica kratkometražnog dokumentarnog filma); u Splitu (Hrvatska) na radionici interakcija pod vodstvom Loove Broomsa; u Bentlageu (Njemačka) na TRIANGLE projektu (radionici grafike). Dobitnica je nagrade Mali Marulić 2016. godine za likovno rješenje scenografije i lutaka za predstavu „Trsatski zmaj“, Gradskog kazališta lutaka Rijeka, te Primorsko Goranske županije za kulturna dostignuća u 2016.godini; predložena je za nagradu Akademije te dobitnica pohvale za rad u primijenjenoj umjetnosti. Vlasnica je brenda Nisa design, koji je poznat po nakitu od pleksiglasa, ali i raznim drugim proizvodima poput grafika, ilustracijama grada, satovima, podmetačima, jastučnicama… U svojoj karijeri imala je niz izložbi u području grafičkog dizajna, oblikovanja nakita, fotografije, a poslije studija postaje članicom HDLU-Rijeka te otvara svoj obrt NISA. Danas djeluje u području scenografije, kao majstor izrade lutaka i kao dizajner vlastitih proizvoda, a iza nje su mnogobrojne dječje predstave za koje izrađuje likovni sadržaj (scenografije, lutke, kostime, plakate) poput “Beba Bebač” GKL-Rijeka, “Magic Musical” Studia Maraton, “Mala sirena”i “Trsatski zmaj” (GKL-Rijeka za koju također izrađuje ilustracije koje potom aplicira na svoju liniju suvenira grada Rijeke-nakita, grafike, satove, podmetače,…), “Lola spašava svijet” Udruge Happy ThinGS Academy, “Otpad uredi, kune uštedi” projekt grada Crikvenice… Ostvaruje i scenografiju i kostimografiju za prvi riječki dugometražni film „Yunaci rocka“. Predsjednica je Udruge RECiŠOU, udruga koja se bavi filmskom i kazališnom djelatnosti, također u sklopu udruge uz kolegicu Petru Šarac organizira umjetnički panel „ArTalk“ unutar kojeg se predstavljaju umjetnici iz riječkog područja iz svih grana umjetnosti.
Surađivala je s GKL-Rijeka, gdje je završila i stručno usavršavanje, Studiom Marton, Ri teatrom, I.B.M. kazalištem, Domom Mladih, Udrugom Happy ThinGS Academ i mogim drugim udrugama i institucijama. Više o njezinom radu možete saznati na web stranici www.nisadesign.hr , na facebook stranici Nisa design i instagram profilu @nisadesign.hr.
David Petrović
David Petrović je glumac, redatelj i scenarist, nositelj glavnih uloga u Gradskom kazalištu lutaka Rijeka od 2006.g. Stručno usavršavanje završio je u Charleville Mezieresu(Francuska) 2011.g. Scenarist, redatelj i producent prvog riječkog dugometražnog rock filma “Yunaci rocka” koji je svoju premijeru imao na 69. Pula film festivalu 2022. godine, te nakon toga još 19 projekcija diljem Hrvatske. Autor je kratkometražnog filma “Klaun” koji je na 45. KRAFU 2014. nagrađen za najbolji film po ocjeni publike i za najbolju kameru. Za svoj debitantski glazbeni spot “Raindrop shadow” grupe Sunshine Madness u tehnici stop animacije osvaja nagradu na Ri Rocku 2018. U produkciji GKL Rijeka postavio je četiri autorske predstave, “Palačinka mog života”, “Beba Bebač”, “Trsatski zmaj” i “Mrljek i Prljek”. Dobitnik je 20 strukovnih nagrada za animaciju, glumu i dramatizaciju na festivalima “SLUK”, “PIF”, “Mali Marulić”, “Assitej”,”Zlatna iskra(SRB)”… Autor i redatelj četiri predstave za odrasle u produkciji Ri Teatra, od kojih su “Smrad” i “Dnevnik nogometaša” nagrađeni kao najbolje predstave po ocjeni publike. Godine 2017. ostvaruje suradnju s umjetničkom organizacijom “Studio Maraton” s autorskim projektom “Magic Musical” koji je izveden u dvorani “Vatroslav Lisinski” i u TMP Pibrac(Francuska). Sinkronizirao je dva animirana filma u produkciji “Rijeka sporta”. Surađivao s Erste bankom kao animator za reklamni spot, s Novom tv kao glumac u dokumentarnoj emisiji “Potraga” i na HRT-u je snimao dvije sezone dječje lutkarske serije “Pepe, Bubi i Lu kod doktorice Zdravke”. Za potrebe glasovnih reklamnih spotova surađuje s Radio Korzom. Osim lutkarstva kao primarne djelatnosti bavi se glumom, režijom, pisanjem scenarija te filmskom umjetnosti. Član je udruge RECiŠOU, udruge koja se bavi filmskom i kazališnom produkcijom. Također aktualni je spiker NK Rijeke.
Gordan Vogleš
Gordan Vogleš je profesionalni plesač i koreograf koji je svoj put u svijetu latino-američkih i standardnih plesova počeo sa svojih 17 godina. Ovog zaljubljenika u ples tjerala je sama strast prema plesu da se educira i raste kao koreograf. Bilježi mnoga osvajanja najboljeg plasmana po natjecanjima u lijepoj našoj. Radio je kao plesni mentor u Fred Astaire plesnoj franšizi u Americi te je to bio moment koji ga je plesno obilježio. Uz brojne nastupe i gaže, ovog strastvenog plesača imali smo prilike gledati i u tv show-u “Ples sa zvijezdama” na Novoj tv. A kako on kaže, “slava mu nije lupila u glavu”.
Karmen Juras
Moje ime je Karmen Juras. Rođena sam 22.11.1990. u Sloveniji (Ljubljana). Osnovnu školu i gimnaziju završila sam u Ljubljani, gdje sam provela život do svoje osamnaeste godine. 2010. godine, preselila sam se u Hrvatsku te započela sa studijem Međunarodnog menadžmenta u turizmu i ugostiteljstvu. 2014.-te godine završavam sa fakultetom, te postajem Magistra ekonomije. Moje vježbanje i druženje s dvoranom počelo je jako rano, već sa 7 godina. Počela sam s gimnastikom, akrobatikom te nastavila sa plesom (cheerleading). Tokom srednje škole i fakulteta, sport je bio vrlo bitan dio mog života. Uvijek sam sudjelovala u razno raznim grupnim treninzima te odlazila u teretanu. Što sam više uživala u aktivnosti, to sam više počela istraživati načine na koje mogu poboljšati vlastite performanse. Nakon nekoliko pokušaja i odrađivanja posla u struci shvatila sam, da je vrijeme za promjenu i ispunjavanje moje dugogodišnje želje. Na preporuku svoje tadašnje trenerice upisujem tečaj za instruktora fitnesa te 2024.godine, postajem instruktorica fitnesa. Fitness je obogatio moj život za mnoga iskustva, otvorio neka nova vrata u životu i unaprijedio ga na razne načine. Sada je vrijeme, da ja svoje iskustvo prenesem drugima i pokažem im koliko tjelesna aktivnost može poboljšati kvalitetu života.