Antonio Rumenović, prof.

Antonio Rumenović, akademski glazbenik gitarist i profesor gitare

Rođen je 1983. g. u Varaždinu gdje i radi u glazbenoj školi. Od 2016. godine radi i u glazbenoj školi “Bonar” u Zagrebu. U Varaždinu je završio osnovnu i srednju glazbenu školu u klasi prof. Morena Vincekovića, a akademiju “Ino Mirković” u Lovranu upisuje 2001. godine u klasi prof. Carla Marchionea i asistenta Nene Munitića. Diplomirao je 2005. godine na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, u klasi prof. Istvana Romera.

Magisterij i postdiplomski studij u „Hogeschool vor Muzik“ na Conservatoriumu u Maastrichtu, Nizozemska, upisuje 2006. godine. Magistrirao je 2008. god. u klasi prof. Carla Marchionea.

Kao solist i kao član komornog ansambla nastupao je diljem Hrvatske i u inozemstvu (Nizozemska, Italija, Austrija, Mađarska, Srbija, Slovenija i Makedonija). Od 2011. god. član je komornog ansambla “Laurum” s kojim izdaje prvi nosač zvuka pod imenom “Laurum” na kojem se nalaze autorske kompozicije članova ansambla. Nakon što je diplomirao 2005. godine zapošljava se u Umjetničkoj školi “Fortunat Pintarić” u Koprivnici gdje je radio do 2019. godine.

Kao pedagog postigao je zapažene uspjehe sa svojim učenicima na državnim i međunarodnim natjecanjima te je za svoj rad višestruko nagrađivan od grada Koprivnice za najboljeg učitelja godine. Nagradu Agencije za odgoj i obrazovanje pri Ministarstvu Obrazovanja, znanosti i športa RH za izvrsne rezultate u radu s učenicima dobiva za školske godine 2010./2011. i 2014./2015..

Bio je glavni je predavač u Ljetnoj školi gitare Koprivnica od 2011. do 2018. godine koju je pohodilo preko 120 polaznika. Od 2014. jedan je od predavača na zimskoj školi gitare u Solinu. Od 2011. pojavljuje se kao član žirija na raznim gitarističkim natjecanjima (Zagreb Guitar Festival,  Festival Internacinal de Gutarra Guimaraes, Omin Guitar Fest, Enrico Mercatali Gorizia, Tremolo Skopje, Sarajevo International Guitar Festival, Guitar Art Beograd, Porečki Tirando, Pula Guitar Fest, Sonus Križevci, …). Član je Hrvatske udruge gitarista i pedagoga, Hrvatske glazbene unije i udruge “Glazbeni centar Musicorum”.

Jedan od osnivača i dopredsjednik udruge gitarista klasične gitare “Allegro” Koprivnica koja je djelovala od 2010. do 2019. godine. Redovito drži majstorske tečajeve u Hrvatskoj i inozemstvu te predavanja na stručnim skupovima u organizaciji agencije za odgoj i obrazovanje.

Od 2017. godine vrši dužnost koordinatora natjecanja „EuroStrings – European Guitar Festival Collaborative“, projekta pod pokroviteljstvom europske unije koji uključuje gitarističke festivale iz 17 zemalja članica.

Od 2016. godine vrši dužnost koordinatora natjecanja “Zagreb Guitar Festivala”.

Slađana Čolović
mag.mus.

Slađana Čolović  je akademska glazbenica gitaristica i profesorica gitare rođena 1982. godine u Rijeci. Završila je Glazbenu školu Ivana Matetića Ronjgova u Rijeci, a zatim je studirala na Muzičkoj akademiji “Ino Mirković” u Lovranu u klasi prof. Carla Marchione-a i asistenta Nene Munitića. Diplomirala je 2005. godine na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Istvana Romera.

Trenutno je zaposlena kao profesorica gitare OGŠ Ivana Zajca u Zagrebu. Ima 20 godina radnog iskustva kao profesorica gitare u osnovnoj i srednjoj školi. Tijekom karijere, Slađana je osvojila brojne nagrade s učenicima na regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima.

Slađana je aktivna i kao izvođačica u različitim komornim ansamblima klasične glazbe i bendovima modernih žanrova. Trenutno svira u gitarističkom triu Guitar&Co.te prati na gitari vokalistu Sergej Božića.

Slađana je umjetnička voditeljica udruge Muzika u koracima (MOOK), koja organizira različite glazbene aktivnosti i kampove.

Neno Munitić

Neno Munitić magistar glazbene umjetnosti i prof. gitare

Nakon osvajanja 1. apsolutne nagrade na 8. međunarodnom gitarističkom natjecanju “Citta di Casarza Ligure” 2002. god. Italija, nastupa kao solista, te kao član raznih komornih ansambala širom Europe.

Posljednjih 30 godina bavi se intezivno pedagoškim radom u nekoliko država na raznim ustanovama. Radio je i kao asistent prof. Carla Marchionea pri Visokoj školi za glazbenu umjetnost “Ino Mirković” u Lovranu a potom i kao Viši predavač na istoj ustanovi. Posljednjih destak godina radi kao učitelj u OGŠ “Lovro pl. Matačić” u Omišu te kao nastavnik u SGŠ “Makarska“.

Njegovi studenti i učenici su osvojili više od 70 prvih apsolutnih nagrada na međunarodnim i državnim natjecanjima. Zbog uspjeha u pedagoškom radu dobitnik je brojnih priznanja od državnih institucija vezanih za obrazovanje a posljednjih nekoliko godina i specijalnih nagrada kao mentor učenika koji su osvojili “Oskare znanja” zbog osvajanja 1. mjesta na državnim natjecanjima u različitim solističkim i komornim kategorijama.

Uz pedagoški rad bavi se i skladanjem, te uz popularnu i scensku glazbu sklada djela za gitaru, te razne komorne ansamble. Osobito zasluge je dobio za ostvarenje uspješnog međunarodnog gitarističkog festivala “Omis Guitar Fest“.

Redovno održava majstorske radionice te djeluje kao predsjednik i član žirija na brojnim međunarodnim natjecanjima Gorizia (Italija), Pleven guitar fest (Bugarska), Sarajevo guitar fest  (BiH), Zruč nad Sazavou ( Češka republika), Bale (Hrvatska), Montenegro guitar fest (Crna Gora), Tirana guitar fest (Albanija), Skopski tremolo (Makedonija), itd.

Magdalena Banfić

Magdalena Banfić nagrađivana je hrvatska gitaristica. Osnovnu glazbenu školu pohađala je u Ivancu u klasi profesora Mislava Vudjana. Srednju glazbenu školu je završila u Koprivnici u klasi profesora Antonia Rumenovića. Trenutno je na diplomskom studiju klasične gitare kod profesorice Laure Young na Sveučilištu Mozarteum Salzburg te uz to radi kao nastavnica gitare u Glazbenoj školi u Varaždinu. Godine 2022. diplomirala je s pohvalom stekavši diplomu prvostupnika na Conservatoriumu Maastricht u klasi renomiranog pedagoga i nagrađivanog gitarista Carla Marchionea. Magdalena je počela svirati gitaru s 8 godina i odmah je pokazala svoju strast prema glazbenim natjecanjima i nastupima. Magdalena je osvojila mnogo nagrada u Hrvatskoj i inozemstvu kao što su prva nagrada na natjecanju Enrico Mercatali u Goriziji (Italija), prva nagrada na Porečkom Tirandu u Poreču, prva nagrada na Sarajevo guitar festu u Sarajevu (Bosna i Hercegovina), nagrada apsolutnog pobjednika Pula guitar festa u Puli, drugo mjesto na državnom natjecanju HDGPP u Hrvatskoj, prva nagrada na Omiš guitar fest-u u Omišu, među ostalim. Magdalena je pohađala majstorske tečajeve kod mnoštva renomiranih pedagoga i gitarista kao što su Judicael Perroy, Pablo Marquez, Paolo Pegoraro, Martha Masters, Thomas Offerman, Stefan Schmidt, Marco Socias, Pedro Mateo, David Pavlovits, Jure Cerovnik, Nejc Kuhar, Josip Dragnić, Boris Tešić, Mak Grgić, Sanel Redžić, Istvan Romer, Anton Črnugelj, Xhevdet Sahatxhija, Dejan Ivanović, Lukasz Kurapaczewski, Arturo Tallini, Johannes Monno i mnogi drugi. Godine 2022. formirala je duo s nagrađivanom slovenskom harfisticom Letom Križanić Žorž. Trenutno se fokusiraju na transkripciju klavirske glazbe za duo harfe i gitare i uvođenje novih djela u repertoar. Godine 2023. postala je dio Mozarteum Guitar ansambla. Ovaj projekt je pod vodstvom prof. Andrea De Vitisa i prof. Laure Young i fokusiran je uglavnom na suvremenu glazbu.

Patricio Nuño

Patricio Nuño, čileanski glazbenik svoje glazbeno obrazovanje Bachelor of Arts, Music stječe na Universidad Catolica De Chile (Santiago, Chile) i Master of Arts, Music na The University of Auckland, Novi Zeland. Obje diplome dobio je sa počastima sveučilišta. Tijekom školovanja pohađao je majstorske tečajeve kod renomiranih glazbenika i gitarskih pedagoga kao što su Hopkinson Smith, Roberto Aussel, Eduardo Fernandez, Roland Dyens, Marek Pasieczny i dr. Od siječnja 2008.g. do srpnja 2011.g. predavao je gitaru, teoriju glazbe i komornu glazbu studentima gitare na Universidad De Las Americanas  ( Santiago, Čile). Od 2014. do 2015.g. radio je kao profesor na Instituto Claudio Matte SIP.  Nastupao je kao solist i član komornih sastava u Čileu i Novom Zelandu te kao solist uz orkestar Malcolm Arnold Orchestra. Često pripređuje samostalne aranžmane južmoameričke glazbe koju izvodi. Uz koncerte klasične glazbe, nastupa aktivno kao blues i jazz glazbenik te trenutno djeluje i  živi u Hrvatskoj.

Matija Klaj

Matija Klaj, dvadesetogodišnji je hrvatski multiinstrumentalist poznat po svojoj strastvenoj povezanosti s glazbom i izražajnom stilu koji spaja različite žanrove. Rođen je u Puli, a glazba ga je privukla već od malih nogu, što ga je nadahnulo da joj se u potpunosti posveti. Njegov glazbeni put započinje u djetinjstvu, kada je počeo učiti klasičnu gitaru i bubnjeve. Ubrzo je shvatio da je glazba njegov najautentičniji način izražavanja, zbog čega je odlučio usavršavati svoje vještine. Nakon osnovnog obrazovanja kod profesora Vjekoslava Crnoborija u Umagu, upisao je srednju Glazbenu školu Ivana Matetića Ronjgova u Rijeci, gdje je u klasi profesorice Slađane Čolović izgradio čvrste temelje u klasičnoj gitari. To mu je omogućilo daljnji razvoj tehničkih i interpretativnih sposobnosti te dublje razumijevanje glazbe. Paralelno s klasičnim obrazovanjem, usavršavao je sviranje bubnjeva i razvijao vlastiti glazbeni stil, u kojem kombinira elemente popa, rocka i alternativne glazbe. Široj publici postao je poznat kao bubnjar benda Baby Lasagna, koji je stekao brojne obožavatelje na hrvatskoj i svjetskoj glazbenoj sceni. Njegove energične i dinamične bubnjarske dionice postale su zaštitni znak zvuka benda. Kao najmlađi član, stekao je dragocjeno iskustvo u rock i alternativnoj glazbi te nastavio razvijati svoje glazbene vještine, istovremeno dajući važan doprinos uspjehu grupe. Kao strastveni i posvećeni glazbenik, Matija Klaj neprekidno istražuje nove mogućnosti i razvija se kao umjetnik. Bilo kao solist ili kao član Baby Lasagne, ostaje jedno od najistaknutijih mladih imena suvremene hrvatske glazbene scene.

Antonela Doko

Antonela Doko, diplomirana klaviristica, pjevačica i mentorica, rođena je 10. lipnja 1999. godine u Rijeci. Kao dobitnica Porina i aktivna izvođačica, Antonela spaja svoje bogato scensko iskustvo s pedagoškim radom, prenoseći znanje novim generacijama glazbenika.

Obrazovanje i postignuća
Antonela je učiteljica pjevanja i klavira u Yamaha Music School Zagreb, a njezina metoda podučavanja temelji se na dugogodišnjoj praksi i iskustvu profesionalne izvođačice. Učenje pjevanja i klavira uz Antonelu je čisti užitak – Let’s Play!

🔹 Obrazovanje:

Osnovna glazbena škola Aleksandra Jug Matić
Osnovna glazbena škola Ivana Matetića Ronjgova
Srednja glazbena škola Ivana Matetića Ronjgova
Muzička akademija u Zagrebu – smjer klavir (diplomirala 2024. u klasi red. prof. art. Vladimira Babina)
🔹 Nagrade i priznanja:

Dobitnica Porina za najboljeg novog izvođača (2017.) – i dalje nosi titulu najmlađe dobitnice ikad
Višestruka nominacija za najbolju žensku vokalnu izvedbu
Najnovija nominacija (2025.) za pjesmu “Ide li nam išta” uz Vannu i Natali Dizdar
Dobitnica nagrade EPTA (European Piano Teachers Association) i raznih nagrada na klavirskim međunarodnim i državnim natjecanjima
Sudionica festivala Baltic Song Contest i osvajačica 3.mjesta (Švedska, 2016.)
Glazbena karijera
Antonelina profesionalna karijera započela je 2013. godine kada je objavila svoj prvi singl “Zato što”, u suradnji s autorskim dvojcem Ines Prajo i Arijanom Kunštek.

Njezin singl “Onaj dan”, izveden na Zagrebačkom festivalu 2016., zavladao je radijskim eterom, a s pjesmom “Ta ljubav” predstavljala je Hrvatsku na Baltic Song Contestu u Švedskoj, gdje je osvojila treće mjesto. Krajem 2016. održala je prvi samostalni koncert u Opatiji, a pjesma “Onaj dan” našla se među 15 najemitiranijih singlova godine u Hrvatskoj.

Antonela je 2020. objavila debitantski studijski album “O čemu pričamo”, pod autorskim vodstvom Prajo-Kunštek i producentom Ivanom Popeskićem. Trenutno priprema svoj drugi studijski album, koji nastavlja njezin prepoznatljiv glazbeni izričaj.

Pedagoški rad i mentorstvo
Uz uspješnu izvođačku karijeru, Antonela se s jednakom strašću posvetila i glazbenoj edukaciji:

🔹 Voditeljica Yamaha Music School Zagreb
🔹 Mentorica programa “Pianoforte” i “Class Vocals” u Yamaha Music School Zagreb
🔹 Vokalna trenerica u showu “The Voice Kids Hrvatska” (2025.) – u timu Marka Tolje, gdje je radila s talentiranim mladim pjevačima na vokalnoj tehnici i scenskoj izvedbi

Njezin predani i inspirativni pristup prepoznat je u radu s mladim talentima, kojima pomaže da izgrade samopouzdanje i tehničku izvrsnost, bilo kroz individualnu nastavu ili rad na velikim glazbenim projektima.

Antonela nastavlja spajati scensku umjetnost i glazbenu pedagogiju, inspirirajući i oblikujući nove generacije glazbenika.

Eni Jurišić

Eni Jurišić, jedna je od najperspektivnijih mladih pjevačica na domaćoj sceni. Eni se aktivno bavi autorskim radom te izdaje za Aquarius Records. Prisutna je na sceni od talent show-a The Voice Hrvatska 2016.godine. Nastupa diljem zemlje i regije te je javnosti također poznata zbog brojnih gostovanja Hrvatskoj Radio Televiziji. Dobitnica je Porina za Pjesmu godine- 2023., dobitnica Zlatnog studija za Pjesmu godine- 2023., dobitnica Cesarice za Pjesmu godine- 2023. Rezident show-a  A- strana; sudionica Dore 2023.godine.

Prilika za educiranjem mladih naraštaja na ovogodišnjem Glazbenom kampu u Puntu predstavlja joj veliko zadovoljstvo.

Gina Damjanović

Gina Damjanović je kantautorica, vokalna trenerica te radijska voditeljica i urednica. Tijekom dugogodišnje karijere pjevala je u operama, mjuziklima i ženskim klapama, a radila je i kao vokalna aranžerka, prateća vokalistica te organizatorica festivala za mlade glazbenike. Kao vokalistica skupine Detour snimila je dva albuma koja su im donijela nekoliko Porina, od kojih su čak dva za najbolju izvedbu grupe s vokalom. Solo karijeru počela je singlom „Pepeo“ i najavila prvi samostalni album „U mojim tajnim notama“ koji je izašao u travnju 2023., a sada radi i na drugom albumu. Uz glazbenu karijeru, uspješno plovi valovima radijskog etera. Slušatelji su je imali priliku upoznati na narodnom, a trenutno radi na Top radiju kao voditeljica i urednica emisije Top Music Desk. Kao vokalna trenerica je radila u emisijama “The Voice” i “The Voice Kids” u timu Gobac, te u emisijama “Zvijezde pjevaju” i “Supertalent”. Obožava podučavati, a najsretnija je kada učenici sruše svoje strahove, oslobode se i uživaju u pjevanju.

Davor
Juretić
mag.mus.

Davor Juretić osnovnu i srednju glazbenu školu završava u Rijeci. Glazbeno obrazovanje nastavlja pri Muzičkoj akademiji u Zagrebu gdje 2014. godine stječe naslov: magistar muzike – profesor teorijskih glazbenih predmeta.

Umjetničku karijeru započinje 2005. godine još kao učenik.

Trenutno umjetnički vodi MPZ liječnika Rijeka, vokalnu skupinu KUD-a „Zvir“ i Djevojački zbor u Srednjoj glazbenoj školi. Sa svojim zborovima ima niz nastupa u Hrvatskoj i inozemstvu, ostvaruje zapažene rezultate te je dobitnik brojnih nagrada i priznanja.

Kao voditelj zbora i dirigent usavršavao se kod priznatih umjetnika. Osim umjetničke karijere posebnu pozornost posvećuje kulturnom menadžmentu te produkciji. Bio je višegodišnji član organizacijskog odbora festivala „Grobnički tići kantaju“.

Od 2014. godine radi u SŠ Andrije Ljudevita Adamića u Rijeci, a od 2015. i u GŠ Ivana Matetića Ronjgova Rijeka.

Dunja Bičanić Todorović

Dunja Bičanić Todorović je svoje glazbeno putovanje započela je u Glazbenoj skoli “Fran Lhotka” u Sisku u klasi prof. Olge Kovačević.  Srednjoškolsko obrazovanje nastavlja u  Glazbenom učilištu “Elly Bašić” u Zagrebu, pod mentorstvom prof. Ljerke Čavić-Tomčik.
Studij klavira započinje prema klaviru odvela ju je u Sjedinjenim Američkim Državama,  tijekom boravka u SAD-u ostvarila je značajne nastupe, uključujući solističke izvedbe s puhačkim orkestrom Blinn Collegea, među kojima se ističe izvedba Gershwinove “Rapsodije u plavom” na turneji kroz deset gradova u tri američke savezne države.
Nakon povratka u Europu, nastavila je studij na Visokoj školi za glazbenu umjetnost Ino Mirković, gdje je studirala u klasi uglednog ruskog pijanista i pedagoga Alekseja Nasedkina. Studij klavira završila je na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu u klasi prof. Rubena Dalibaltayana.  Godine 2006. položila je stručni ispit za zvanje profesora klavira, čime je formalno započela njezina bogata pedagoška karijera.
Profesionalni put započela je u Glazbenoj školi Alberta Štrige u Križevcima, gdje je od 2004. do 2018. radila kao profesorica klavira i korepetitorica. Tijekom tog razdoblja predavala je klavir učenicima svih uzrasta,  te kao korepetitorica surađivala s odjelima puhača, gudača, udaraljki, tambura i solo pjevanja. Njezina posvećenost i predanost radu prepoznata je i kroz ulogu pročelnice klavirskog odjela od 2006. do 2010. godine. Kroz svoj rad s učenicima sudjelovala je na brojnim koncertima, natjecanjima i projektima, promovirajući glazbenu izvrsnost na regionalnoj, državnoj i međunarodnoj razini.
Od 2018. godine  je dio klavirskog odjela Glazbene škole Zlatka Grgoševića u Sesvetama, gdje djeluje kao nastavnica klavira i korepetitorica gudačima, solo pjevačima i srednjoskolskom zboru.
Aktivno sudjeluje u radu Glazbene udruge Opus kao zamjenica ravnateljice i pročelnice za disciplinu klavir na Međunarodnom natjecanju Sonus.
Osim pedagoškog rada izgradila je i bogatu izvođačku karijeru kao solistica i komorna glazbenica.  Tijekom godina ostala je aktivna i u umjetničkim seminarima,  te klavirskim skupovima, bilo kao izvođačica, korepetitorica ili mentorica mladim talentima.

Ana Horvat, univ.bacc.paed.

Ana Horvat, studijska glazbenica, aranžersko-scenografski dizajner i sveučilišna prvostupnica ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja

Rođena je 1991. godine u Bjelovaru. Završava Glazbenu školu Ivana Matetića Ronjgova te Školu za primijenjenu umjetnost u Rijeci, a nakon toga Učiteljski fakultet, smjer Rani i predškolski odgoj i obrazovanje.
Od 2014. do 2023. godine radi kao odgajateljica djece rane i predškolske dobi u dječjem vrtiću. Vodi verificirani glazbeni program u Dječjem vrtiću „Poneštrica“. Intenzivno se bavi pedagoškim radom u području umjetnosti i vodi brojne glazbene, likovne, kreativne i edukativne radionice.
Glazbeni put započinje u osnovnoj školi, pohađajući zbor Osnovne škole Vladimir Nazor Rovinj u sklopu kojeg nastupa kao solistica. Nastupa na raznim manifestacijama i festivalima u Hrvatskoj i inozemstvu (Grobnička Skala, Melodije Istre i Kvarnera, Čansonfest, Nazorov mikrofon, Countryfestivalen Seljord, Country Bauska, Muenzbach Country Festival, CountryStopa Dudince).
2011. godine na festivalu Grobnička Skala dobiva nagradu za najbolju interpretaciju, te na poznatom festivalu MIK 2012 dobiva nagradu za najbolju debitanticu. Do 2014. godine je članica vokalno-instrumentalnog sastava „Intermezzo“ s kojim nastupa u brojnim glazbeno-scenskim djelima, od kojih je najzapaženiji bio „Dragi moji“ na Kastafskom kulturnom letu 2013. Sudjeluje kao vokal u mjuziklima “Chicago na Kantridi” (2013.) i “Briljantin na Kantridi” (2014.). Od 2013. do 2016. godine članica je benda „Crooks & Straights“ s kojima nastupa diljem Europe na festivalima country glazbe te je s istim bendom snimila i album pod nazivom „Way Out of Town“. Surađuje s bendom “Atmospheric” na nekoliko pjesama snimanjem vokala i oblikovanjem video spotova (“Možda”, “To ipak nismo ti i ja”, “Park bez lišća” ). Redovito nastupa u sastavu SoundArt Duo i članica je benda „Westen Express“ s kojim nastupa kao glavni vokal na festivalu MIK 2017.

Od 2024.godine vodi svoj obrt za edukaciju ArtStvaraonica.

Zelda Bašić, univ. mag. praesc. educ.

Zelda Bašić,  rođena je 2001., a već u ranom djetinjstvu pronašla je glazbu kao jedno od glavnih područja njezinog interesa. S četiri godine počinje svirati blok flautu u Glazbenom studiju Oz, a nakon toga upisuje osnovnu glazbenu školu Ivana Matetića Ronjgova u Rijeci u klasi profesorice Slađane Čolović. Nakon završene osnovne škole upisuje i srednju glazbenu školu te po završetku stječe zanimanje glazbenik gitarist.
Od uvijek je znala da ju zanima rad s djecom, neovisno u kojem području. Nakon završetka srednje škole upisuje Učiteljski fakultet, smjer Rani i predškolski odgoj i obrazovanje te uspješno ga završava čime stječe naziv sveučilišni magistar ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja.
Tijekom svojeg studiranja pronašla je najveće veselje kroz rad s djecom upravo u području glazbe. Vodila je glazbene radionice za djecu predškolske dobi, dječji zbor te radi kao učiteljica na tečaju iz gitare.

Udruga Muzika u koracima - MooK
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.